• Úhrada príspevkov za dochádzku a stravovanie

Príspevok podľa VZN Obce Zemianske Podhradie č. 6/2022 - 15 € mesačne uhrádza zákonný zástupca do 15. dňa v uvedenom mesiaci v materskej škole a je mu vystavená potvrdenka o prijatí prevádzkového poplatku (školného) - uhrádza v dvojmesačných intervaloch.

Rodič uhrádza tiež výdavky na stravovanie dieťaťa. Výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov a podmienky úhrady v školskej jedálni, ktorej zriaďovateľom je obec, určil zriaďovateľ podľa Dodatku č. 5 k Zmluve o zabezpečovaní stravovania.

Zo stravy odhlasuje zákonný zástupca dieťa osobne, alebo na telefónom čísle:

032 / 28 58 028  najneskôr v deň neprítomnosti do 7.30 hod.

Príspevok v MŠ  na základe VZN č. 6/2022 sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
        • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
        • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu,
        • ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
        • ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi; v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.