•           Profil MŠ

Materská škola sa nachádza v obci Zemianske Podhradie, ktorá je známa svojou bohatou históriou, kultúrnymi pamiatkami, známymi osobnosťami ( Rizner , Holuby, Štúr) a krásnou prírodou.

Našou profiláciou je preto zameranie na prírodu – vrchy, lesy, lúky, polia, ktoré obklopujú materskú školu, umožňujú aktívne a prakticky rozvíjať u detí vzťah k prírode a jej bohatstvám.

Cieľom je, že si dieťa vytvára emocionálne bohatý vzťah k prírode, prebúdza environmentálne cítenie, poznáva svet a prírodu cez citové väzby a prirodzenú detskú zvedavosť, získava a prehlbuje poznatky z pozorovania prírody.

Naša obec je bohatá aj z kultúrno – historického hľadiska, a tak je naša profilácia obohatená aj o zameranie na regionálnu a tradičnú ľudovú kultúru. Jej cieľom je, že dieťa si utvára a rozvíja národné povedomie prostredníctvom ľudovej slovesnosti, poznáva významné osobnosti obce, pozná a porozumie niektoré kultúrne udalosti, tradície a hodnoty vo svojom okolí, a to preukazovaním rešpektu, úcty, stupňujúceho sa záujmu a prirodzeného participovania na nich.

Výchova a vzdelávanie je obohatená o regionálne prvky -oboznamovanie sa s ľudovou architektúrou, krojmi, ľudovými tradíciami, zvykmi, hľadanie múdrosti v ľudových piesňach, porekadlách a tiež zúčastňovanie sa na spoločenských ľudových programoch.